Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Brenda apartamentit luksoz të Kamala Harris, të cilin ajo e shiti pas zgjedhjes si zëvendëspresidente

Tani që Kamala Harris po jeton në vendin fqinj me Joe Biden, ajo nuk ka më nevojë për vendbanimin e saj të vjetër.

Zëvendëspresidentja amerikane, Harris, 56 vjeçe, fitoi shumë mirë kur shiti apartamentin e saj prej shumë kohësh në San Francisco për 799,000 dollarë më 17 shkurt – vetëm dy javë pasi doli në treg, njoftoi së pari Wall Street Journal.

Ajo fillimisht e bleu shtëpinë në vitin 2004 për 489,000 dollarë, shkruan The New York Post.

E ndërtuar në vitin 1998, vendbanimi me një dhomë gjumi, me dy banjo shtrihet në 1,069 metra katrorë – që konsiderohet mjaft i gjerë për San Franciskon.

E vendosur në katin e fundit të një ndërtese butiku, apartamenti përshkruhet si një “strehë elegante” në lagjen e përshtatshme të Jugut të Tregut.

Niveli kryesor ka një plan të hapur dysheme me tavane të veçanta.

Ajo përmban një kuzhinë me një sobë me gaz.

Apartamenti gjithashtu përfshin një zyrë në shtëpi në një kthinë, një oxhak dhe një gjysmë banjo.

Postime të ngjashme

Një i vdekur në protestat në Senegal kundër arrestimit të liderit opozitar

T E

A janë prekur më fort nga koronavirusi emigrantët në Gjermani?

T E

Moldavia bëhet vendi i parë evropian që merr vaksinat Covid-19 sipas skemës COVAX

T E

Presidenti i Brazilit: Boll u qatë për koronavirusin

T E

Ischinger i reagon Grenellit: Mandati juaj ka skaduar

T E

Rritja e rasteve mund ta ngufasë shëndetësinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...