Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Brenda dy javëve fillon procedura për ndërtimin e pishinës në Çair

Shkup, 11 maj – Zhurnal.mk – Në takimin e sotëm që kryetari i komunës Çair Visar Ganiu realizoi me drejtorin e Agjencisë për Rini dhe sport, Naumçe Mojsovski, dhe zvdrejtorin Avni Rustemi, është arritur marrëveshje që procedura për furnizimin publik për ndërtimin e pishinës në lagjen Fushë Tophanë të publikohet brenda dy javëve, informon Zhurnal.

Njëkohësisht, është paraparë që pishina të ketë panele fotovoltaike për efikasitet energjetik me të cilat shpenzimet e energjisë do të reduktohen deri në 80%.

Marrëveshja u arrit, mbrenda 2 javëve fillon procedura për pishinën në Fushë TopanëNë takimin e sotëm që realizova me…

Posted by Visar Ganiu on Tuesday, May 11, 2021

Postime të ngjashme

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

Koalicioni ASH – Alternativa kërkojnë dorëheqjen e Mila Carovskës

R Zh

Janë regjistruar tetë raste të reja me Kovid-19, nuk ka të vdekur

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...