Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Brenda gjysmës së marsit të gjithë Bluzat e Bardha të vaksinuar”/ Rama shfaqet krah Nasip Naços në Berat: Së shpejti lajme të mira për vaksinën…

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me një bashkëbisedim me qytetarët e Beratit. Krahas kryeministrit, i pranishëm ka qenë edhe Nasip Naço, ish-deputeti i LSI-së, i cili iu bashkua PS-së. 

Rama duke u ndalur tek pandemia ka thënë se synimi i qeverisë është që brenda gjysmës së marsit të mundet të vaksinojë të gjithë bluzat e bardha. Ndërkohë ai ka shtuar se strukturat përkatëse po përpiqen për të siguruar doza të tjera vaksinash në mënyrë që të rritet ritmi i vaksinimit.

“Brenda gjysmës së Marsit do vaksinojmë të gjithë mjekët e infermierët e Shqipërisë. Do kemi lajme të mira shpejt për sigurimin e sasive të nevojshme për të rritur ritmin dhe sezonin pranveror ta kthejmë në vaksinim masiv. Pastaj tërmeti ishte një tjetër goditje e madhe. Në pak sekonda. Por ishte për të gjithë vendin goditje jo për vetëm të prekurit. Ndryshoi angazhimet tona dhe duke e bërë mandatin e dytë një mandat karakteri dhe për të dëshmuar forcën e karakterit të kësaj qeverisje për të mos u përkulur para goditjeve por për tu ngritur më të fortë.” tha Rama.

Postime të ngjashme

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

“Qetësi”/ Rama ndërpret fjalën në respekt të lutjes. Zbulon çfarë i ndodhi në Tiranë pasi vizitoi xhaminë e Et’hem Beut

S.B.

Basha nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...