Shqipëri

Breshër sa një kokërr vezë në Konispol, dëmtohen pemët frutore

Zhurnal Ads

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë të gjithë vendin në orët e fundit.

Skaji jugor i Shqipërisë, bashkia e Konispolit, është përballur edhe me breshër kokërr madh.

Siç mund të shihni në fotografi, kokrra e breshrit ka arritur përmasën e një veze, duke shkaktuar dëmtime të mëdha në pemë frutore.

Mandarinat, portokallet dhe ullinjtë janë më të dëmtuarat, por edhe pemë të tjera, ku thuajse 1/3 e prodhimit është dëmtuar nga fortësia e goditjes së breshrit, por edhe rrëzimit përtokë. /a.y/noa.al

Postime të ngjashme

Meta përkujton qëndresen antifashiste të Vojo Kushit: Kërceu si ‘tarzan’ mbi armikun

admin

Përcillet në banesën e fundit kolosi i muzikës, kompozitori Avni Mula

S.B.

Shpërthimi i automjetit në Tiranë, Hoxha: Eksplozivi me minë të telekomanduar

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...