Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Breshër sa një kokërr vezë në Konispol, dëmtohen pemët frutore

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë të gjithë vendin në orët e fundit.

Skaji jugor i Shqipërisë, bashkia e Konispolit, është përballur edhe me breshër kokërr madh.

Siç mund të shihni në fotografi, kokrra e breshrit ka arritur përmasën e një veze, duke shkaktuar dëmtime të mëdha në pemë frutore.

Mandarinat, portokallet dhe ullinjtë janë më të dëmtuarat, por edhe pemë të tjera, ku thuajse 1/3 e prodhimit është dëmtuar nga fortësia e goditjes së breshrit, por edhe rrëzimit përtokë. /a.y/noa.al

Postime të ngjashme

Fundi i maratonës së Gramoz Ruçit

Dafina Vidishiqi

Kongresi, vendimet e rëndësishme që morën 3000 delegatët socialistë

Dafina Vidishiqi

Greqia shtyn masat deri në 21 qershor për kufirin me Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

12 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë jep dorëheqjen nga politika

Dafina Vidishiqi

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Dita për të nderuar luftën e drejtë të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...