“BRIMA” reagon ndaj akuzave të Mickoskit: Nga Qeveria nuk morëm asnjë denarë për anketën

Shkup, 21 shtator – Agjencia për inspektimin e opinionit publik “BRIMA” ka reaguar ndaj akuzave të liderit të VMRO-së, Hristijan Mickoski.

Mickoski mbrëmë tha se Qeveria ka paguar të holla për anketën e fundit dhe për këtë shkak rezultatet janë në të mirë të LSDM-së, transmeton Zhurnal.

“Të drejtën ekskluzive të përdorimit të rezultateve nga hulumtimi i BRIMA e zbatuar nga 27 deri më 9 shtator 2021, është blerë nga ana e Slloboden Peçat dhe nuk është paguar nga ana e Qeverisë me para nga tenderi prej 120 mijë eurove, ku BRIMA fare nuk ka konkuruar”, shkruan në reagim.//Zhurnal.mk

Related posts

SHGM dënon sjelljen poshtëruese të kandidatit Fatmir Limani ndaj gazetares, Salije Sadiku

Redaksia

Zaev: E mbështesim Rezolutën, por emri kushtetues I shtetit duhet të respektohet

Z H

Sot në Shkup do të mbahet debati publik “Kthjellu” për propozimin e ri të Ligjit për lëndët e para minerale

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More