Agjencia Zhurnal.mk

Britani, Boris Johnson do të garoj për kryeministër

Boris Johnson shpalli sot qëllimin për të garuar për kreun e Partisë Konservatore dhe si kryeministër i Britanisë së Madhe, sapo Theresa May të japë dorëheqjen.

“Sigurisht që do të konkurroj”, tha ish-ministri i Brexit, i cili dha dorëheqjen pasi kundërshtonte linjën e ndjekur nga kryeministrja aktuale, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari mbi këtë çështje gjatë një eventi publik në Mançester.

Megjithatë Johnson theksoi se “për momentin kolltuku nuk është bosh”.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...