Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Britania cakton ambasadorin e ri në Shqipëri, ja kush do zëvendësojë Duncan Norman

Ambasadori britanik Duncan Norman do t’i thotë së shpejti lamtumirë Shqipërisë pasi është caktuar para se t’i përfundojë mandati në një tjetër detyrë diplomatike. Vetë Norman ka publikuar në Twitter edhe emrin e ti që do ta zëvendësojë, i cili ka marrë aprovimin për detyrën e re.

Ai është Alastair King-Smith Vetë ambasadori Norman në Twitter shkruan se është i lumtur për detyrën e re të pasardhësit të tij i cili nis punë në shtator të vitit 2021. Alastair është një diplomat me eksperiencë dhe aftësi të mëdha i cili do të jetë një sukses i madh kur të nisi punën vitin e ardhshëm. Ndërkohë ambasadori i ri po mëson gjuhën shqipe shkruan ai në Twitter.

Në lajmin e publikuar në faqen zyrtare të qeverisë britanike theksohet se ambasadori aktual Duncan Norman do të transferohet në një tjetër detyrë diplomatike por pa dhënë detaje për shtetin e ri që do të shërbejë.

Postime të ngjashme

Durrës/ Arrestohen dy persona, nën hetim katër të tjerë! Ja për çfarë akuzohen

admin

Reshje dëbore në Llogara, bllokohet aksi rrugor

S.B.

Përkeqësimi i situatës nga koronavirusi dhe hapja e spitalit Covid3, Manastirliu del me thirrjen e fortë

T E

Sot nis vaksinimi ndaj COVID-19/ Rama: Lufta hyn në fazën e ofensivës së madhe për largimin përfundimtar të virusit

S.B.

Nis reforma për ligjin e zgjedhjeve/ Në kuvend varianti i PS, PD e LSI nxitojnë dhe japin propozimin e ri

admin

8 dhjetori/ Kryemadhi: Ashtu si të rinjtë e 30 viteve më parë, është rinia e sotme që mund t’i japi Shqipërisë drejtimin e ri

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...