Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Britania dhe OBSH-ja kanë mospajtime për variantin e ri të koronavirusit

Britania mbështet faktin se varianti i ri i koronavirusit është më i transmetueshëm dhe më vdekjeprurës, por në lidhje me këtë nuk po pajtohet Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Në lidhje me vdekshmërinë duhen më shumë të dhëna tha ajo nëpërmjet një deklarate.

“Rezultatet britanike janë paraprake dhe duhen analiza të thelluara për të dalë në përfundime”, thotë OBSH.

Sipas shkencëtarëve mungojnë të dhënat që konfirmojnë se ky variant është 30-40 për qind më shumë vdekjeprurës.

Postime të ngjashme

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

Turqi: Zjarri përfshin termocentralin

D V

OBSH bën thirrje për shtyrjen e aplikimit të dozave përforcuese, për të përshpejtuar vaksinimin në vendet më të varfra

D V

Vaksina Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë deri në shtator

D V

Franca premton 100 milionë euro për Libanin në konferencën ndërkombëtare të ndihmës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...