Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Britania e Madhe drejt një izolimi të ri kombëtar

Mbretëria e Bashkuar mund të vendosë sërish në zbatim një izolim të ri kombëtar.

Raportimi vjen nga mediat britanike, që shkruajnë se qeveria mund të përdorë këtë masë për t’iu kundërpërgjigjur opozitës laburiste që e akuzon se pandemia koronavirus i ka dalë jashtë kontrollit.

Sipas Daily Mail, Task Forca për Covid-19, që shqyrton rregullat dhe kufizimet, do të takohet sot për të vendosur masat e reja për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Ndërkohë, infeksioni nuk po përhapet vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Versioni i ri i Covid-19, i quajtur si versioni britanik, është verifikuar tashmë në të paktën 37 vende të ndryshme të botës, sipas të dhënave të raportuara nga CNN. 

Postime të ngjashme

Dhoma e Përfaqësuesve miraton ndihmën prej 1.9 trilion dollarësh

T E

Greqia “blindon” Kakavijën, shtrëngohen masat për tu futur në këtë vend

S.B.

SHBA nuk do ta sanksionojë princin saudit, pavarësisht “implikimit të tij në vrasjen e Khashoggit”

S.B.

Miratohet fondi prej 1.9 trilionësh për rimëkëmbje ekonomike në SHBA

S.B.

Italia në alarm nga mutacioni i ri: Fëmijët e kopshteve dhe shkollave po injektojnë në masë familjet e tyre

T E

Falsifikoi rrëmbimin e tij për të shmangur shkuarjen në punë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...