Britania e Madhe e largon Kosovën nga lista e vendeve të rrezikshme nga COVID-19

Britania e Madhe ka rifreskuar listën e vendeve të rrezikshme nga COVID-19 dhe në këtë listë nuk figuron më Kosova.

 

Largimi i Kosovës nga lista me vendet e rrezikshme nga coronavirusi ka ardhur pas rënies së rasteve të infektimit në Kosovë.

Zyra e Jashtme e Britanisë së Madhe ka publikuar listën me 30 vende që paraqesin rrezik nga COVID-19.

Këtë listë mund ta gjeni këtu.

Ndryshe, në vend ka rënë numri i të infektuarve me coronavirus. Në 24 orët e fundit është shënuar 1 rast i vdekjes dhe 41 raste pozitive.

TRAVEL ADVICE CHANGES TO 30+ COUNTRIES & TERRITORIES Today the FCDO has lifted its advice against all but essential…

Posted by Foreign, Commonwealth & Development Office on Wednesday, October 6, 2021

Related posts

Lama: Ka ambasadorë të Kosovës që nuk dinë të shkruajnë email e as gjuhën e vendit ku shërbejnë

D V

Bislimi: Ideja për arkiva të UÇK-së është artificiale, nuk e përjashtojmë mundësinë që Serbia t’i ketë shkatërruar arkivat

D V

Të vaksinuarit me Pfizer mund të dhurojnë gjak pas 2 dite, me AstraZeneca pas 4 javëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More