Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Britania konfirmon mbi 58.000 infeksione të reja

Për të pestën ditë me radhë, më shumë se 50.000 raste të reja të koronavirusit janë raportuar në Britaninë e Madhe.

Sipas të dhënave më të fundit, 58.725 të tjerë ishin infektuar dhe 445 pacientë vdiqën, raporton Reuters.

Britania filloi vaksinimin e popullatës me vaksinën Feiser dhe Biontech tri javë më parë.

Sidoqoftë, situata epidemiologjike nuk është shumë më e mirë, dhe tre të katërtat e popullsisë së Anglisë janë aktualisht në nivelin më të lartë të kufizimeve, që do të thotë 44.1 milionë njerëz.

Postime të ngjashme

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

Izraeli rihapet, ndërsa të dhënat tregojnë se vaksina Pfizer funksionon

T E

Numri i rasteve të reja nuk po zvogëlohet, masat epidemiologjike janë forcuar

T E

​Mjeku slloven infektohet pas marrjes së dy dozave të vaksinës

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...