Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Britania publikon mbylljen me “tre nivele”

Kryeministri britanik Boris Johnson do të anoncojë sistemin anti-covid me 3 nivele për Anglinë

Johnson do të mbledhë pasditen e sotme Parlamentin, ku do të publikohet skema e mbylljes së vendit në tre nivele të ndryshme që janë: mesatare, e rrezikshme, shumë e rrezikshme.

Liverpuli pritet ta pësojë më shumë se çdo zonë tjetër, pasi 1.5 milionë banorët do të përballen me mbylljen e diskotekave dhe palestrave. Vetëm në javën e fundit, Liverpuli ka regjistruar rreth 600 raste të reja për 100 mijë banorë, duke alarmuar kështu gjithë vendit dhe duke zgjuar frikën për një valë të dytë pandemike.

Autoritetet lokale më herët kanë njoftuar që të mbyllura do të qëndrojnë edhe lokalet e basteve apo baret, teksa për momentin restorantet do të qëndrojnë të hapura deri në një njoftim të dytë.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...