Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Britania shënoi ditën më të ftohtë, priten temperatura edhe më të ulëta

Një valë të ftohti ka përfshirë Britaninë e Madhe. Mbrëmjen e djeshme u shënua dita më e ftohtë në 26 vitet e fundit, ku termometri arriti në disa zona deri në -23C

Rrugë të bllokuara, ndërprerje energjie, por edhe pamje mahnitëse nga stina e dimrit mund të shihen në fotogalerinë e mësipërme.

Dhe megjithatë e keqja duket se ende nuk ka ardhur me meteorologët që parashikojnë që moti do të vijojë të përkeqësohet dhe temperaturat do të ulen më tej në ditët në vijim.

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...