Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Britania shënon numrin më të ulët të viktimave nga COVID-19 që nga mesi i shtatorit

Britania e Madhe ka raportuar numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 që nga mesi i shtatorit, sipas shifrave zyrtare.

Në 24 orët e fundit, u regjistruan 3.423 raste të koronavirusit dhe 10 vdekje.

Ky është numri më i ulët i vdekjeve që nga 14 shtatori, raporton Guardian.

Të dhënat tregojnë gjithashtu se më shumë se pesë milionë njerëz janë vaksinuar kundër koronavirusit në Britani deri më tani me të dyja dozat.

Postime të ngjashme

Kanali i Suezit vazhdon të mbajë të bllokuar miliona dollarë

Bekim Laçi

Kina dërgon aeroplanë ushtarakë në afërsi të Tajvanit

Bekim Laçi

Gjenevë, sot nis samiti Biden – Putin

Bekim Laçi

Shërbimet sekrete turke arrestojnë liderin e ISIS në Turqi

Bekim Laçi

Rikthehen tensionet në Lindje të Mesme, Izraeli bombardon Gazën pas balonave të zjarrit

Bekim Laçi

Kina garanton sigurinë e centralit bërthamor të Taishan-it

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...