Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Britaniku fiton afro 45 milionë euro në lotari

Një britanik e ka nisur mbarë vitin 2021, duke fituar 39.7 milionë funte (mbi 44.8 milionë euro) në lotarinë EuroMillions, shkruan “The Independent”.

Numrat fitues ishin 16, 28, 32, 44 dhe 48, si dhe dy yje me fat 01 dhe 09.

“Një person në Britani ka fituar sonte xhekpotin prej 39.7 milionë funte të EuroMillions dhe 10 lojtarë me fatë kanë fituar nga një milion funte secili. Lojtarëve i bëhet thirrje të kontrollojnë tiketat online në faqen e Lotarisë Nacionale apo në shitoren lokale ku i kanë blerë dhe të na telefonojnë për të marrë çmimin”, ka thënë Andy Carter, këshilltar në Lotarinë Nacionale.

Postime të ngjashme

Cili nga këta katër katrorë është i ndryshëm nga të tjerët?

S.B.

Njihuni me oficerin 91 vjeçar të policisë në SHBA, i cili nuk ka në plan të pensionohet

S.B.

Shakaja në TikTok, e bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

S.B.

Adoleshenti kapet duke shikuar pornografi, ndëshkohet së bashku me familjen nga regjimi i Kim Jong-un

S.B.

Ajo bëri një tatuazh pak para pandemisë dhe tani i duhet ta fshehë atë për shkak të asaj që shkruan

S.B.

Ndodh edhe kjo, burri nga Gjermania kaloi tre javë duke kërkuar se ku e kishte parkuar makinën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...