Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bruksel, Bisedimet postBrexit pezullohen për shkak të një rasti COVID-19

Bisedimet postBrexit midis euronegociatorit Michel Barnier dhe homologut të tij britanik, David Frost, u pezulluan dje për shkak të një rasti me COVID-19 në ekipin europian.

“Një nga negociatorët në ekipin tim doli pozitiv me COVID-19. Me David Frostin, vendosëm të pezullonim negociatat në nivelin tonë për një periudhë të shkurtër”, shkroi Barnier në Tëitter.

“Ekipet do të vazhdojnë punën e tyre në përputhje të plotë me rregullat”, shtoi ai.

Aktualisht, do të vazhdojnë vetëm takimet që mund të mbahen nga videokonferenca.

Postime të ngjashme

Biden zyrtarisht firmos si festë zyrtare ditën që përkujton fundin e skllavërisë

Dafina Vidishiqi

Italia lanson “pasaportën e vaksinës” të BE-së, planifikon për të hequr detyrimin për mbajtje të maskës

Dafina Vidishiqi

Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin serb në Bosnje

Dafina Vidishiqi

Parlamenti i Malit të Zi votoi Rezolutën mbi Srebrenicën

Dafina Vidishiqi

Dhoma e Përfaqësuesve voton për t’i dhënë fund autorizimit për luftën në Irak

Dafina Vidishiqi

Amerika do të investojë 3.2 miliardë dollarë për të zhvilluar tableta kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...