Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Brusketa me djathë dhe kastravec

Përbërësit

  • 1/2 bagetë (bukë franceze)
  • 1 kastravec
  • 6 lugë çaji vaj ulliri
  • 3 feta djathë
  • gjysmë lugë çaji lëng limoni
  • kripë
  • piper i zi

Përgatitja
1
Fillimisht ngrohni furrën në temperaturën 280 gradë Celcius.
2
Prejeni bukën në feta mesatare dhe lyejini me anë të një furçe me dy lugë vaj ulliri. Vendosini në furrë të piqen për rreth 5 minuta.
3
Ndërkohë, në një tas të vogël shtoni vajin e ullirit të mbetur, djathin dhe lëngun e limonit.
4
Hidhni pak kripë dhe piper të zi dhe përziejini mirë që të përftoni një masë homogjene.
5
Largojeni bukën e pjekur nga furra dhe lyejeni secilën prej tyre me masën e djathit.
6
Mbi to vendosni disa feta kastraveci dhe spërkatini me pak kripë dhe piper të zi.

Postime të ngjashme

Shije e patejkalueshme: Mish pule me jogurt të cilin duhet patjetër ta provoni

S.B.

Qofte furre me patëllxhan

S.B.

Përgatisni omëletë spanjolle sipas recetës së stilistit të famshëm Manolo Blahnik!

S.B.

Shijojeni pijen tuaj të preferuar: Si të bëni shkumë qumështi pa aparat kafeje?

S.B.

Patate me mish pule dhe lëng portokalli

S.B.

Supë me patate dhe salmon

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...