Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Brusketa me mollë dhe proshutë

Përbërësit:

  • 2 mollë të verdha
  • 100 gr djath i butë
  • Gjysmë skalonja( lloj qepe)
  • 3-4 gjethe qepe
  • Gjysmm limoni
  • 20 gr proshutë
  • Krip piper

Përgatitja:

Lani mollët, qërojini dhe më pas hiqni boshtin e saj, më pas mollën ndajeni në feta rreth gjysmë centimetri dhe përzieni me lëngun e limonit. Grini skalonjën dhe copëtoni gjethet e qepës duke i futur në një enë dhe më pas shtoni djathin, piperin, kripën dhe përzieni. Këtë krem që keni përfituar shtrojeni tek brisketat e mollës duke e dekoruar me proshutë sipër.

Postime të ngjashme

Shijojeni pijen tuaj të preferuar: Si të bëni shkumë qumështi pa aparat kafeje?

S.B.

Patate me mish pule dhe lëng portokalli

S.B.

Supë me patate dhe salmon

S.B.

Gjellë e shijshme me mish pule

S.B.

Kifle pa miell: Një vakt ideal nëse jeni në dietë krono ose keto!

S.B.

E shijshme dhe e mirë: Sallatë pranverore me shpargull dhe qiqra

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...