Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

BTS kryeson me katër çmime në MTV EMA, ndërsa Loredana fiton si “Performuesja më e mirë zvicerane”

Grupi korean ka kryesuar me çmime edhe këtë vit ndërsa Loredana ka fituar një çmim.

Duke kryesuar me katër çmime në MTV Europe Music Awards të Dielën,BTS grupi i njohur korean fituan këto çmime duke përfshirë këngën më të mirë për “Dynamite” dhe grupin më të mirë, duke mbyllur një vit në të cilin grupi koreane nënvizoi statusin e saj si një akt i madh global.

Kënga e parë e grupit në gjuhën angleze, Dynamite regjistroi gati 34 milion transmetime në SH.B.A. dhe 300,000 shitje në javën e saj të parë, duke e bërë BTS aktin e parë Koreane që debutoi në Nr. 1 në Listën e Singles të Billboard Hot 100 të SHBA.

Grupi me shtatë anëtarë gjithashtu rrëmbeu çmimet MTV për veprën më të mirë të drejtpërdrejtë virtuale dhe fansat më të mëdhenj, megjithëse pandemia e koronavirusit do të thoshte se nuk kishte audiencë dhe asnjë ceremoni për të shënuar arritjen e tyre.

Ndërsa ishte shqiptarja Loredana e cila mori një çmim të rëndësishëm, Loredana Zefi, është zgjedhur ‘Artistja më e mirë e vitit në Zvicër’ nga kanali muzikor MTV.

Këtë lajm e ka bërë të ditur edhe llogaria zyrtare e Instagramit të MTV Germany, duke e uruar Loredanën për arritjen, por kjo nuk është fitorja e parë e Loredanës në MTV EMA, pasi ajo fitoi edhe edicionin e kaluar dhe duke se ajo po pëlqehet ndërkombëtarisht.

Postime të ngjashme

Dokumentari i Britney Spears do të lansohet në fillim të muajit maj

S.B.

Labinot Tahiri dhuron 2000 euro për Alean, e cila vuan nga një lloj i rrallë i tumorit

S.B.

Dua Lipa me poza provokuese në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

S.B.

“Pa maska dhe pa distancë sociale” – “Brit Awards 2021” do të ketë katër mijë pjesëmarrës

S.B.

John Travolta kujton momentin kur vallëzoi me Princeshën Diana: Unë kisha privilegjin dhe nderin më të madh ta bëja këtë

S.B.

Anwar Hadid rikthehet me këngën e re “Off@Night”, merr mbështetje të madhe nga Dua Lipa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...