Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë Maqedoni

Buçi premton lehtësim të procedurave doganore për importin e librave shqip

Latif Mustafa menaxher i një librarie në Çarshinë e Vjetër të Shkupit nëpërmjet Click Plus tregoi se hasin në vështirësi nëpër dogana gjatë furnizimit me libra.

#LatifMustafa tregon për vështirësinë e sjelljes së librave në #Shkup. Në doganë paguajmë njëjtë si ata që paguajnë për fruta e perime, thotë ai

Posted by TV21 on Monday, February 8, 2021

Por në lidhje me këtë problematikë nga Click Plus u kontaktua zëvendësdrejtori i doganave Irfan Buçi i cili premtoi zgjidhje të problemit.

Trajtimi i librit në dogana, zv/drejtori i doganave Irfan Buçi kontaktohet #live gjatë emisionit #ClickPlus. Premtohet zgjidhje

Posted by TV21 on Monday, February 8, 2021

Postime të ngjashme

Nënshkruhen 12 marrëveshje për bashkëpunim ndërkufitar me Bullgarinë dhe Kosovën

Z H

Shaqiri: Kyçja në platformën e interoperabilitetit është domosdoshmëri për secilin institucion

Z H

KSL: Në vend që të thoni se administratorët janë të korruptuar, rrituani pagat atyre

Z H

“Mini Shengeni” nga nesër edhe më e fortë, forcohet bashkëpunimi mes Serbisë, Shqipërisë e Maqedonisë

Z H

Shërbime të reja në sportelet e SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”

Z H

Hoxha në inspektim të njësisë së re rajonale të MBPEU-së në Aerodrom të Shkupit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...