Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Buçkovski niset për në Sofje, a do të arrijë t’i “pajtojë” dy vendet?

Shkup, 11 janar – Zhurnal.mk – Përfaqësuesi Special i Republikës së Maqedonisë së Veriut për Bullgarinë, Vllado Buçkovski, ka udhëtuar sot në Sofje për bisedime me politikanë bullgarë, raportojnë mediat bullgare.

Vizita do të zgjasë disa ditë.

Buçkovski ishte në Sofje në fillim të dhjetorit. Ai më pas u prit nga Ministrja e Jashtme Ekaterina Zakharieva, Kryeministri Boyko Borissov dhe Ministri i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov.

Qëllimi i vizitës së Buçkovskit është të rivendosë besimin midis dy vendeve dhe të zbatojë Marrëveshjen e Fqinjësisë dhe Miqësisë, e cila u nënshkrua në 1 gusht 2017.

Vllado Buçkovski u emërua Përfaqësues Special i Qeverisë së RMV-së për Bullgarinë në fillim të dhjetorit 2020.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...