Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Buffon afër dënimit në Serie A, komisioni disiplinor po shqyron çështjen

Portieri i Juventusit Gigi Buffon është nënshtruar në komisionin disiplinor për përdorimin e një fraze blasfemuese (që shan zotin) gjatë lojës ndaj Parmës.

Incidenti u kap në kamera gjatë ndeshjes së Serie A në Stadio Tardini më 19 dhjetor 2020.

Buffon po i bërtiste shokut të skuadrës Manolo Portanova në minutën e 80-të të lojës dhe përdori atë frazë.

Në gjuhën italiane, blasfemia konsiderohet lloji më i keq i betimit.

Nëse konfirmohet, Buffon do të dënohet për një ndeshje mos-lojë në Serie A.

Ndëshkimi i frazave blasfemike po bëhet gjithnjë e më i shpeshtë pasi ndeshjet po zhvillohen me dyert e mbyllura, pasi ato mund të merren dhe identifikohen më lehtë nga mikrofonat anësorë.

Postime të ngjashme

Detajet e marrëveshjes ndërmjet Unitedit dhe Realit për Varane

D V

Petkovic kërkon të largohet nga Kombëtarja e Zvicrës

D V

Mediat italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

D V

Atletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

D V

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike reagon pas medaljes së dytë të artë të Kosovës: Arritje e pabesueshme

D V

Arrihet marrëveshja mes Manchester Unitedit dhe Real Madridit për Varanen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...