Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Bufi i rrallë viziton Parkun Qendror të Nju Jorkut për herë të parë që nga viti 1890

Ekspertët e vëzhgimit të zogjve thanë se një buf dëbore që tërhoqi turma shikuesish në Central Park Të New York-ut , është anëtari i parë i specieve të tij që është pikasur në zonë që nga viti 1890.

Bufi, një specie që zakonisht gjendet shumë më në veri të rajoneve të Arktikut, tërhoqi turma shikuesish në Central Park, kur fotografitë e shpezëve filluan të shfaqeshin në rrjetet sociale.

Sipas ekspertëve, bufët ndonjëherë nisen për në jug në kërkim të gjahut dhe herë pas here janë parë në zonën e Long Island.

Pamjet:

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...