Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Bugatti zbulon se sa orë pune janë shpenzuar, për prodhimin e modelit më të shkathtë dhe të shtrenjtë në histori të kompanisë

Edhe pse bëhet fjalë për një model unik i prodhuar në themelet tashmë të ndërtuara nga modele të mëparshme, Bugatti La Voiture Noire është një projekt i pranueshëm.

I prezantuar gjatë festave të fundvitit 2020, La Voiture Noire është bërë vetura më e “shkathtë” dhe më i shtrenjta e të gjitha kohërave, transmeton Telegrafi.

I prezantuar në shtëpinë e Bugattit, zyrtarë të kësaj kompanie kishin tërhequr vëmendjen e mijëra njerëzve në mbarë botën.

E për realizimin e këtij modeli unik janë shpenzuar 65.000 orë pune të inxhinierëve. Nëse i përktheni orët e punës me çmimin e saj, atëherë mund ta paramendoni se sa mund të kushtoj.

Kjo nënkupton 2708 ditë apo 7.5 vite, që tregon edhe njëherë se janë dashur shumë orë punë dhe përkushtim të madh të një grupi të inxhinierëve.

Ndoshta kjo arsyeton çmimin prej 11 milionë eurove, për faktin se janë nevojitur ekspertë dhe përvojë e madhe në fushën e inxhinierisë.

Postime të ngjashme

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

Hakerët vjedhin të dhënat e 3 milionë klientëve të VW

Dafina Vidishiqi

Në Hong Kong një hapësirë për parkim të veturës shitet për 1.3 milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Startech akordoi Land Rover Defender

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...