Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Buhova: Në 4 ditët e fundit janë dhënë 7500 vendime për izolim

Shkup, 1 dhjetor, zhurnal.mk – Muajin e kaluar kur edhe u hynë në fuqi ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse, Inspektorati Shtetërore Sanitar dhe Shëndetësor (ISHSSH) ka dhënë rreth 40 mijë vendime për izolim të personave që kanë qenë pozitiv me COVID-19 dhe atyre që kanë pasur kontakt me të infektuarit.

Kryetarja e ISHSSH Irina Sotirova-Buhova, tha se vetëm në katër ditët e fundit janë dhënë 7.500 vendime për izolim.

Ajo deklaroi se inspektorët gjatë nëntë muajve të kaluar vazhdimisht kanë qenë në terren, duke kryer kontrolle të jashtëzakonshme në institucionet shëndetësore, shkolla, çerdhe, sallone kozmetike, shtëpi të pleqve, etj.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...