Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Bujqit protestojnë para Ministrisë së Bujqësisë, kërkojnë takim me Mustafën

Zhurnal Ads

Kryetar i Federatës Sindikale të Bujqësisë, Tahir Tahiri, ka thënë se po kërkojnë takim urgjent me ministrin Mustafa dhe se kërkesat e tyre nuk do të bëhet të ditura nëse ky i fundit nuk del në takim.

Derisa para protestuesve doli Zëvendësministri në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nehat Ramadani, i cili njoftoi protestuesit që ministri Mustafa i pret brenda në takim. Por që këta të fundit vazhdojnë të kërkojnë që ministri të dalë para gjithë protestuesve dhe jo që vetëm përfaqësuesit të futen në takim.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

​Hoti: Gjermania është një ndër partnerët tanë të pazëvendësueshëm

admin

Vuçiq: Gjendja politike në Kosovë pamundëson zbatimin e marrëveshjeve

S.B.

​Hoti: Në Kosovë nuk do të ketë asnjëherë një Asociacion me kompetenca ekzekutive

admin

Hoti në Kuvend: Ju thërras të mos politizoni me temën e të pagjeturve

B M

Nuk kalon në KQZ rekomandimi për certifikimin në pako, listat e partive do të votohen veç e veç

T E

Schütz: Është e paimagjinueshme kjo çka po ndodh mes Kosovës e Serbisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...