Agjencia Zhurnal.mk

Bukë irlandeze

Përbërësit

500 gr miell

1 lugëz kripë

1 lugëz sodë bikarbonë

350 ml qumësht

2 lugë gjelle lëng limoni

Udhëzimet

Hapi 1

Furrën ngroheni në 200 gradë.

Hapi 2

Qumështin dhe lëngun e limonit bashkojini dhe lërini të pushojnë për 5 minuta.

Hapi 3

Miellin, kripën, sodën bikarbonë bëjini bashkë e më pas këtë masë bashkojeni me qumështin.

Hapi 4

Do të duhej të përfitonit një brumë pak ngjitës. Sipas nevojës shtoni akoma miell.

Hapi 5

Brumin e fituar vendoseni në tepsinë adekuate dhe piqeni në furrën e parangrohur për 20-30 minuta derisa të marrë një ngjyrë të artë.Ju bëftë mirë./meshije.com

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...