Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Bullgaria dhe Izraeli do të punojnë për lehtësimin e udhëtimeve

Kryeministri Bojko Borisov bisedoi në telefon me Kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanyahu. Të dy ranë dakord të zhvillojnë bashkëpunim dhe koordinim më të ngushtë në përgjigje të pandemisë, njoftoi BTA.

“Izraeli po arrin rezultate jashtëzakonisht të larta në luftën kundër koronavirusit,” tha Borisov, duke shtuar se Bullgaria është vendi me masat më të buta në BE dhe në të njëjtën kohë arrin të kontrollojë sëmundshmërinë.

Borisov dhe Netanyahu ranë gjithashtu dakord të punojnë për të lehtësuar udhëtimet midis shtetasve të të dy vendeve dhe ndërsa përparon vaksinimi, marrëdhëniet midis dy vendeve kthehen në nivelet e tyre të mëparshme aktive.

Postime të ngjashme

Organizatat botërore kërkojnë furnizim urgjent për vendet e varfëra me vaksina kundër Kovid-19

D V

Katër tërmete shkundin Greqinë, më i fuqishmi me magnitudë 5.3

D V

Nga sot, hyrja në Gjermani vetëm me test negativ antiCOVID-19

D V

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...