Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Bullgaria sjell makinën sportive elektrike që duket si anije kozmike

Zhurnal Ads

Projekti bullgar për një makinë sportive elektrike me 5.000 kuaj fuqi po jep sërish shenja jete.

Pasi u njoftua rreth dy vite më parë, janë publikuar fotot nga brenda të Alieno Arcanum.

Kjo makinë duket si një anije kozmike dhe nuk kishte si të ishte ndryshe nëse shikohet emri – Alieno (jashtëtokësor në italisht).

Kjo makinë do të jetë e disponueshme në katër versione dhe versioni më i shpejtë do të mundësojë një shpejtësi maksimale prej 488 km/h. \ A2News

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mercedes EQC: Një makinë elektrike që mund të jetë gjithashtu një ‘përbindësh’ jashtë rrugës

admin

Shikoni se çfarë ofron sedan më i fuqishëm në treg

admin

Modeli i ri i motorit “Aprilia Tuono V4” shitet brenda pak orësh

admin

Miliarda dollarë humbje në industrinë automobilistike

admin

Kush është femra që fshihet prapa emrit të veturës Mercedes?

admin

Një Lamborghini i rrallë është në shitje për 2.15 milionë dollarë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...