Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Bulqizë/ Shembet galeria në minierën e Martaneshit, bllokohen minatorët. Dyshohet për tre të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Bulqizë, ku është shembur galeria në minierën e Martaneshit.

Paraprakisht dyshohet se të plagosur kanë mbetur tre persona, por ende nuk dihen shkaqet apo rrethanat e ngjarjes. Burime për Top Channel bëjnë me dije se janë plagosur minatorët që ndodhen ende brenda galerisë, ndërsa njëri është në gjendje kritike.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të saj.

Ndërkohë dy ambulanca janë nisur në vendin  e ngjarjes, si dhe policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të saj.

Postime të ngjashme

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

Sistem modern për analizat: 3 mln euro për sigurinë dhe shpejtësinë e shërbimit në QSUT

Bekim Laçi

Kryebashkiaku drejt shkarkimit/ Qerim Ismailaj i Mallakastrës rezultoi i dënuar në Greqi. Nuk e deklaroi

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Në Shqipëri hapen qendra shëndetësore për turistë, me teste të shpejta për Covid-19

Bekim Laçi

Provimi i fundit! Sot 34 mijë maturantë do të testohen në lëndët me zgjedhje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...