Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Burrat e tyre zhvilluan debat të ashpër presidencial, por Melania Trump dhe Jill Biden rrëmbyen vëmendjen me paraqitjet elegante gjatë debatit

Gjërat mund të jenë nxehur nga larg mes Presidentit Donald Trump dhe ish-Nënkryetarit Joe Biden në debatin e parë presidencial të vitit 2020 – por kjo nuk i ndaloi disa sy që të ktheheshin te gratë e tyre tepër elegante, të cilat të dyja patën një paraqitje elegante ndërsa treguan mbështetjen për bashkëshortët e tyre në ngjarjen historike.

Melania, 50 vjeçare, dukej sikur ishte gati për mbrëmjen teksa u shfaq e veshur me një kostum serioz në vlerë 3,340 dollarë (2848 euro), të punuar nga dy prej stilistëve të saj të preferuar, Dolce & Gabbana, shkruan DailyMail.

Ndërkohë Jill, 69 vjeçe, zgjodhi një pamje më klasike, duke veshur një fustan mëndafshi të gjelbër që përmbante detaje në pjesën e përparme – një dizajn që ajo e shfaqi për herë të parë në tetor të vitit 2017 kur mori pjesë në një ngjarje për mbledhjen e fondeve me burrin e saj në New York.

Por ndërsa gratë mund të kenë zgjedhur modele tepër të ndryshme për mbrëmjen, ato kishin një zgjedhje të qartë të përbashkët: maskat e fytyrës.

Zonja e Parë zgjodhi një mbulesë të bardhë të disponueshme për t’u përputhur me pullën e bardhë që mbante nën kostumin e saj, ndërsa Jill zgjodhi një model pëlhure të gjelbër të errët nga Athleta që ishte pothuajse saktësisht e njëjta nuancë me fustanin e saj me thekë.

Sidoqoftë, aty përfunduan ngjashmëritë mes dy grave të kandidatëve për presidentë.

Melania, zgjedhjet e modës së së cilës kanë qenë subjekt me shumë interes gjatë gjithë kohës së qëndrimit të saj në Shtëpinë e Bardhë, u duk sikur ajo ishte veshur për të plotësuar stilin e Presidentit për këtë mbrëmje – duke pasqyruar kostumin e tij me firmën e saj të modës përpara.

Por ndërsa Presidenti Trump zgjodhi një kostum ttradicional për mbrëmjen, Melania zgjodhi një dizajn të zi me vija të bardha dhe të mprehta të shpatullave, duke e kombinuar me një këmishë të bardhë dhe një palë taka të markës ‘Christian Louboutin’, të cilat kushtojnë rreth 695 dollarë (592 euro).

Ajo i mbajti aksesorët e saj për në mbrëmje në minimum, duke vënë vetëm një unazë të vetme në gisht, ndërsa flokët e saj të gjata brune ishin të stiluara në valët e saj të lirshme për mbrëmjen.

Më herët në mbrëmje, Melania kishte një shans për të treguar shkëlqimin e saj për mbrëmjen për të pasur një efekt më të mirë kur ajo u fotografua duke hipur në ‘Air Force One’ me burrin e saj ndërsa ata po përgatiteshin të fluturonin në Cleveland për ngjarjen.

Ajo gjithashtu realizoi një ‘selfie’ të shpejtë, të bërë nga gruaja e njerkut Eric, Lara, që shfaqte dy gratë që pozonin të lumtura përkrah vajzave të Donaldit: Ivanka dhe Tiffany.

Ashtu si Melania, Jill zgjodhi të tërhiqte të gjitha ndalesat me magjepsje, duke i lënë flokët e saj bionde të lirshme, ndërsa makijazhi i syve të saj ishte përshtatur me ngjyrën e veshjes.

Ndryshe nga homologia e saj, ajo zgjodhi të shtonte disa aksesorë në pamjen e saj, duke përfshirë disa rrathë dore prej ari dhe një gjerdan të thjeshtë prej ari. Jill përfundoi pamjen me disa vathë dhe një palë taka të zeza markës ‘Valentino Rockstud’ në vlerë 995 dollarë (848 euro).

Të dy gratë patën shansin të tregojnë kostumet e tyre në mënyrë të plotë në fund të mbrëmjes, kur secila u bashkua me burrat e tyre në skenë për të festuar fundin e debatit të parë presidencial të vitit,

Të dyja Melania dhe Jill u panë të buzëqeshura dhe të lumtura në fund të mbrëmjes, pavarësisht argumentet mjaft të nxehta dhe të tensionuara që ndodhën gjatë gjithë ngjarjes.

Melania mbajti dorën e burrit të saj si një gjest mbështetës, ndërsa Jill qëndroi krah për krah me Joe-n. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Një super projekt po vjen, Kida bashkon forcat me Butrintin e Ledrin

Dafina Vidishiqi

Kanye nuk po e merr me ngut lidhjen e re dhe nuk po kërkon të ketë fëmijë tjerë

Dafina Vidishiqi

Enca “mbretëresha” e Instagramit, artistja shqiptare më e ndjekur, ja kë lë pas

Dafina Vidishiqi

Dua Lipa është artistja më e dëgjuar në historinë e Spotify

Dafina Vidishiqi

Dafina Zeqiri thotë se është e lumtur që ka realizuar një këngë me nënën e saj

Dafina Vidishiqi

Gold Ag lanson “Plumbi” në nder të Ditës së Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...