Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Burri e gruaja torturohen për vdekje nga turma

Zhurnal Ads

Një burrë e një grua janë torturuar për vdekje nga një turmë banorësh që i akuzonin gabimisht se kërkonin të merrnin peng fëmijë, kur gruas iu prish makina në një qyteze të vogël të Meksikës. Edmunda Adela Martinez Velazquez, nënë e pesë fëmijëve, ishte duke shkruar të vizitonte birin e saj që studionte në universitet, kur iu prish makina pranë qytezës rurale Puebla, Mexico.

Ajo bashkë me viktimen tjetër, një burrë që nuk është indetifikuar nga autoritetet, u lidhën dhe u rrahën për vdekje nga turma e banorëve që vendosi se ata ishin pengmarrës fëmijësh.

Burri besohet se kishte ndaluar për të ndihmuar Velazuez, të cilën e kishte lënë makina e saj pranë komunitetit rural Emilio Portes Gil, në lindje të shtetit meksikan të Puebla. Nuk është ende e qartë se përse banorët menduan se dyshja ishin pengmarrës por në komunitetet rurale meksikane ka një dyshim të thellë ndaj të gjithë të huajve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Incident në det mes Turqisë dhe Greqisë, 4 të vdekur

S.B.

Austria hyn në bllokimin e tretë shkaku i koronavirusit

T E

Marrëveshja e Parisit, SHBA tërhiqet zyrtarisht

B M

Franca dëshiron mbikëqyrje ndërkombëtare të armëpushimit në Nagorno Karabak

S.B.

Michel: BE të inkurajojë testimin e shpejtë

admin

A janë Kina dhe Hong Kongu një vend, një histori?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...