Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

Në shtatë vjetorin e themelimit të Nismës Socialdemokrate, kreu i kësaj partie, Fatmir Limaj, ka kritikuar politikat e partive të tjera.

Sipas tij, shtetin do ta drejtojnë ata që e polarizuan dhe e degraduan atë.

Lidhur me këtë, ka reaguar anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, që është edhe burri i ish-deputetes Albulena Haxhiu.

Krasniqi përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Limaj duhet të mësoj nga theqafja që i dhanë po qytetarët e çlirimtarët.

Ja shkrimi i tij:

Rritjen e Vetëvendosjes nuk mund ta kuptojnë ata liderë që biznes-partiçkat e tyre i shfrytëzojnë si mekanizëm për abuzim me pushtetin, për pasurim klanesh e shantazh qytetarësh.

Malisheva me 14 shkurt e ka mbyllur kapitullin e saj të dhimbshëm të mbajtjes peng për vite me radhë.

E ti që çuditesh nga triumfi i demokracisë qytetare, mëso nga theqafja që ta dhanë po qytetarët e çlirimtarët për tërë ato të bëma gjatë qeverisjes tënde abuzive me Malishevën dhe Kosovën!

Tashmë Malisheva përveç se do të ketë përfaqësim dinjitoz në parlament, ajo është në rrugë të mbarë që ta kthej edhe qeverisjen lokale në duart e qytetarëve të saj!

Ky rrugëtim është i pandalshëm!

Bashkë, me , krejt dhe drejt fitores së radhës!

Postime të ngjashme

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

S.B.

Vendos Qeveria, 60 milionë euro kredi për blerjen e vaksinave antiCOVID-19

S.B.

PSD-ja vendos flamurin e UÇK-së në oborrin e Presidencës

S.B.

Qeveria miraton koncept-dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...