Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Burri indian e ndihmoi gruan të martohej me një të dashur

Indiani kohët e fundit “ngriti shumë pluhur” në vendin e tij pasi ndihmoi një grua me të cilën ishte martuar për shtatë vjet për t’u martuar me një burrë me të cilin ajo kishte një lidhje prej vitesh.

Uttam Mandal dhe Sapna Kumari nga Bhagalpur u martuan në vitin 2014 dhe janë prindër të dy fëmijëve. Ata ishin të lumtur së bashku për një kohë, por në një moment Sepna ra në dashuri me kushëririn e Uttman, një burrë më të ri që i vizitonte herë pas here.

Sapna filloi një lidhje me të, dhe Uttam mësoi për këtë dhe ata debatuan për atë shumë herë, por kur ai pa që ajo nuk mund ta kapërcente atë, ai vendosi të tërhiqej dhe ta ndihmonte atë të martohej me të, transmeton Telegrafi.

“Unë isha i zemëruar dhe i trishtuar kështu që vendosa të gjej një zgjidhje”, i tha Mandal ETV Bharat. “Jeta e tre njerëzve do të ishte shkatërruar nëse nuk do ta kisha bërë atë. Ishte e vetmja zgjidhje dhe tani të gjithë mund të jemi të lumtur”, shtoi ai.

Me kalimin e viteve, prindërit e Sapnës u përpoqën ta bindnin atë që të qëndronte e martuar me të në mënyrë që të mos shkatërronte familjen, por përpjekjet e tyre ishin të kota. Përfundimisht, Uttam i bindi ata që të vinin në dasmën e saj me të dashurin Raju Kumar.

Nuk dihet nëse çifti u divorcua para ceremonisë së re, por sipas mediave indiane, fëmijët qëndruan me të, pasi ajo thuhet se nuk pranoi t’i merrte me vete.

Postime të ngjashme

Rrëzoi burrin me një goditje të fuqishme, dhe e gjitha ishte një keqkuptim

S.B.

Fitoi 21.5 milionë euro në loto, por humb aksidentalisht biletën në rrobalarëse

S.B.

Piceria me “furrë” vullkanike, në temperaturë 1 mijë gradë celsius

S.B.

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

S.B.

Kjo është macja fatlume – posedon lodra, vepra arti, shtrat dhe televizion

S.B.

Pandemia i ndau vëllezërit binjakë nga Suedia, kështu që ata janë në kufi çdo ditë dhe takohen me njëri-tjetrin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...