Burri ndalohet në doganë me 100 gjarpërinj të gjallë në pantallona

nga D V

Një burrë u kap duke u përpjekur të kontrabandonte më shumë se 100 gjarpërinj të gjallë në Kinë, duke i futur në pantallonat e tij, sipas autoriteteve doganore të vendit.

Oficerët e doganave në qytetin jugor kinez të Shenzhen kapën burrin që udhëtonte përmes Portit Futian, një pikë kontrolli midis Hong -Kongut dhe Kinës kontinentale. Gjatë një inspektimi, oficerët gjetën gjashtë qese të mbyllura me shirit në xhepat e pantallonave të tij.

“Oficerët gjatë kontrollit zbuluan se çdo qese përmbante një numër gjarpërinjsh të gjallë në forma dhe ngjyra të ndryshme”, thuhet në deklaratë. “Pas numërimit, u gjetën gjithsej 104 gjarpërinj.”

Agjencia doganore nuk tha nëse personi u arrestua, por paralajmëroi se “nëse shkelen rregullat, doganat do të ndjekin përgjegjësi ligjore në përputhje me ligjin”.

Në qershor, një tjetër burrë u arrestua duke u përpjekur të kontrabandonte 454 breshka nga Makau në Kinën Kontinentale.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More