Burri në Angli ‘kërcënon të vrasë gruan me sharrë elektrike’, para se t’i vërë zjarrin vetes

Një burrë dyshohet se kërcënoi të vriste një grua me sharrë elektrike para se t’i “vinte zjarrin vetes” në një shtëpi në Hartlepool të Anglisë.

 

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, policia e armatosur nxitoi në pronë të shtunën në mbrëmje pas raportimeve të një incidenti me ‘rrezik të lartë’.

Gruaja nuk ishte e lënduar, por burri pësoi djegie të rënda dhe u dërgua në spital.

Një zëdhënës i Policisë së Cleveland shpjegoi: “Policia u thirr në një adresë në Hartlepool rreth orës 19:20 të shtunën për raportet e një incidenti në familje në të cilin një burrë me sharrë elektrike ishte duke bërë kërcënime serioze për të vrarë një person tjetër në pronë dhe për të dëmtuar veten”.

“Oficerët morën pjesë në vendin e ngjarjes dhe folën me burrin, i cili vazhdoi të bënte kërcënime për të dëmtuar veten, dhe gjatë incidentit ai pësoi lëndime të rënda djegieje të vetë-shkaktuara”.

Zëdhënësi vazhdoi: “Burri u arrestua në lidhje me incidentin dhe u dërgua në spital për shkak të djegieve serioze”.

Related posts

BE-ja nuk e harron përgjegjësinë që pati për parandalimin e gjenocidit në Srebrenicë

D V

SHBA: Avionët luftarakë po fluturojnë mbi Kabul për të ofruar siguri për evakuimet

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More