Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Burri nga Amerika fiton llotarinë për herën e gjashtë

Një burrë nga Idaho ka fituar për herë të gjashtë lotarinë në një lojë gërvishtëse Crossword.

Bryan Moss nga Meridian fitoi 250 mijë dollarë.

Lotaria e Idahos në një njoftim për shtyp, deklaroi se çmimi i tij është më larti, por shumë larg nga çmimi i madh.

Ai zotëron dyqanin shëndetësor Newko Sport dhe Nutrition.

Moss tha se luan rregullisht sepse e di që përfitojnë shkollat ëe Idaho.

Lotaria Idaho ndahet në shkollat publike dhe Fondin e Ndërtimit të Përhershëm.

Në total, gjatë historisë së lotarisë shtetërore, 961.5 milionë dollarë janë kontribuar për këto dy njësi.

“Jam krenar që ndihmoj në mbështetjen e shkollave publike të Idahos, kjo është arsyeja pse unë luaj”-tha Moss.

Burri planifikon që të gjitha paratë e fituara të i jep vajzës për arsimimin, raporton CNN përcjell Klan Kosova.

Postime të ngjashme

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...