Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Busquets beson se lufta e Barcelonës për titullin në La Liga ka mbaruar

Sergio Busquets beson se shanset e Barcelonës për të fituar titullin në La Liga janë të gjitha të përfunduara pasi ata barazuan 3-3 me Levante të martën.

Barcelona kishte një epërsi prej dy golave ​​në pjesën e parë përmes Lionel Messit dhe Pedrit, por nikoqirët barazuan me golat e Gonzalo Melero dhe Jose Luis Morales.

Edhe pse Ousmane Dembele rivendosi avantazhin e Barçës, Sergio Leon vulosi një barazim për Levanten me një gol në minutën e 83-të.

Rezultati e lë ekipin e Ronald Koeman një pikë prapa liderëve të Atletico Madrid dhe një mbi Real Madridin, por të dy ekipet kanë nga një ndeshje më pak.

Edhe pse Barca ka akoma dy ndeshje për të luajtur këtë sezon, Busquets beson se titulli mund të jetë jashtë mundësive për shkak të rrëshqitjes së tyre të fundit.

“Liga është kthyer praktikisht kundër nesh. Kanë mbetur disa opsione, do të varet nga ajo që bëjnë rivalët tanë, por kanë mbetur shumë pak pikë”, ka thënë fillimisht Busquets.

“Ishte faji ynë. Në ndeshjet e fundit ne kemi lëshuar shumë pikë për të qenë në gjendje të luftojmë për La Ligan”.

“Ne largohemi me ndjenja të këqija sepse kemi kaluar një kohë të vështirë. Ne donim të bënim presion por kjo nuk duhej të ndodhte”, përfundoi mesfushori.

Postime të ngjashme

Mancini: Zvicra ekip i fortë, na duhet ndeshje perfektë për ta mposhtur

Dafina Vidishiqi

Pogba shpallet lojtari i ndeshjes, Francë – Gjermani

Dafina Vidishiqi

Franca fiton ‘Klasiken e Evropës’, mposht minimalisht Gjermaninë

Dafina Vidishiqi

Xherdan Shaqiri flet për ndeshjen me Italinë: Nuk kanë pranuar gol në nëntë ndeshje, por edhe në sulm janë të jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

Rudiger si Suarez, kafshon Pogban

Dafina Vidishiqi

Pjesa e parë, Francë 1-0 Gjermani: Vendos autogoli i Hummels

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...