BWM tregon skuterin elektrik futuristik

Prodhuesi gjerman tregon 2 koncepte për lëvizjen urbane të së ardhmes.

 

Në fillim të korrikut, BMW prezantoi motoçikletën e saj futuristike CE O4.

Por përveç kësaj, prodhuesi gjerman po punon gjithashtu në automjete elektrike me dy dhe tre rrota.

Prodhuesi kohët e fundit tregoi dy koncepte për lëvizjen në zonat urbane, raporton CNet.

Skuter elektronik i palosshëm

E-skuteri i quajtur Clever është i përshtatshëm për distanca të shkurtra dhe mund të merret në transportin publik ose në bagazhin e veturës.

Bateria premton një distancë prej 20 kilometrash, hiqet lehtësisht dhe mund të karikohet edhe në apartament. /Telegrafi/

Related posts

Na vjen keq, ndoshta ju nuk do të luani lojën e famshme GTA 6 së shpejti

D V

Sa derivate shpenzon një Formula 1 gjatë një gare?

D V

Volkswagen po ndërpret prodhimin e produktit të tyre më të popullarizuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More