Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Byrnes: U jemi shumë falënderues punëtorëve shëndetësor në front këtu në RMV dhe në të gjithë botën

Zhurnal Ads

Shkup, 26 nëntor, zhurnal.mk – Ambasadorja amerikane Kate Marie Byrnes çoi pitet tradicionale në Institutin e Shëndetit Publik në Ditën e Falënderimeve, një festë kombëtare e Shteteve të Bashkuara, në shenjë mirënjohje për punën e tyre dhe angazhimin për të luftuar Covid-19.

“Në këtë vit të rëndë u jemi shumë falënderues punëtorëve shëndetësor në front këtu në Maqedoninë e Veriut dhe në të gjithë botën”, tha Byrnes.

Në këtë ngjarje morën pjesë edhe Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe i cili në profilin e tij në Facebook tha se punëtorët shëndetësorë, njerëzit që janë në vijën e frontit me Covid-19 dhe luftojnë pa u lodhur për çdo jetë njerëzore kanë gjithë mirënjohjen e kësaj bote.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çfarë fshihet pas zvarritjes së arrestimit të Jankulloskës?!

E.E.

Rregjistrohen 475 kundërvajtje për mosmbajtjen e maskës

T E

Carovska: Edukimi seksual së pari në Shkup dhe Tetovë

E.E.

Situata alarmante, Presidenti thërret Këshillin e Sigurisë

admin

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt-ligj të ri

T E

Ekspertët: Marihuana ka pasoja negative, interesi i popullit është para interesave shtetërore

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...