Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Bytyqi: Paketa e re ekonomike fillon nga java e ardhshme me fundjavën pa TVSH-në

Shkup, 2 tetor – Masat e reja ekonomike nga pakoja e katërt për të mbështetur ekonominë do të fillojnë të përdoren nga java e ardhshme, njoftoi sot zv. kryeministri, Fatmir Bytyqi.

Siç informon Bytyqi sot nga Shtipi, përgatitjet e fundit ligjore janë bërë për fundjavën pa TVSH.

“Masa e parë është javën e ardhshme, përgatitjet e fundit ligjore janë duke u bërë për fundjavën pa TVSH dhe tashmë, le të themi se jemi në mes të përgatitjes së ndryshimeve të radhës ligjore, natyrisht subvencionimi i pagës do të mbulojë tetorin.

Kjo do të thotë që deri në fund të tetorit do të kemi një zgjidhje ligjore, do të fillojmë fundjavën e ardhshme dhe çdo muaj një nga një masat do të jenë aktive”, thotë Bytyqi.

Postime të ngjashme

OBRM-PDUKM thotë se do të shtrenjtohet derivatet e naftës për 4 denarë

Dafina Vidishiqi

Rritet qarkullimi në katër muajt e parë të vitit

Zekirija Haxhiu

Besimi: Qeveria ende s’ka vendim për taksën ekologjike dhe ulje të TVSH-së për rrymën

Zekirija Haxhiu

Banka Botërore me hua prej 46 milion euro për modernizimin bujqësor në Maqedoni

Zekirija Haxhiu

Konkurs për vazhdim të grejs-periudhës për pagesë të shfrytëzuesve të kredive nga “Covid 2”

Zekirija Haxhiu

Zaev: Plani investues ekonomik i BE-së për Ballkanin perëndimor siguron rimëkëmbje të rajonit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...