Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Bytyqi: Pakoja e re e masave ekonomike fillon nga java e ardhshme me fundjavë pa TVSH

Zhurnal Ads

Shkup, 2 tetor – Zhurnal.mk – Masat e reja ekonomike nga pakoja e katërt për mbështetje të ekonomisë do të fillojnë të shfrytëzohen nga java e ardhshme, paralajmëroi sot zëvendëskryeministri, Fatmir Bytyqi.

Siç informon Bytyqi, sot në Shtip, bëhen edhe përgatitjet e fundit ligjore për fundjavë pa TVSH.

“Masa e parë tashmë është javën e ardhshme, bëhen përgatitjet e fundit ligjore për fundjavë pa TVSH dhe tashmë, do të themi se jemi kah mesi i përgatitjeve në ndryshimet e ardhshme ligjore, gjithsesi subvencionimi i pagës do ta përfshijë tetorin. Kjo do të thotë se deri në fund të tetorit do t’i kemi zgjidhjet ligjore, do të fillojmë tashmë nga fundjava e ardhshme dhe çdo muaj një nga një masat do të jenë aktive”, thotë Bytyqi.

Zëvendëskryeministri i obliguar për Çështje Ekonomike e vizitoi kompaninë “Aktiva” dhe mbajti takim me ekonomistët e Shtipit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Polemika për mbajtjen ose jo të maskave në ambient të hapur

T E

CMG-ja: Tregtia e jashtme , fuqia mëkëmbëse për botën

R ZH

6 persona pozitiv për coronavirus kanë dashur që të largohen nga Maqedonia e Veriut, kapen në aeroport

admin

Merita Ramadani Alimi mer mirënjohje si një ndër menaxheret më të suksesshme për vitin 2019

admin

Analistët: Opozita shqiptare mos të shfaqet vetëm nga selitë e partisë, por të proteston dhe në rrugë

E.E.

Kontrolle të mëdha policore në Saraj

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...