Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Bytyqi: Punësimet kornizë, pasi ta kalojmë krizën me pandeminë

Shkup, 31 tetor – Procesin e punësimeve kornizë nëse më pyesni mua do ta përfundoja që nesër, por ky është proces i cili tashmë ka filluar dhe nuk duhet të flasim tani në kohë pandemie, theksoi Fatmir Bytyqi, zëvendëskryeministër i obliguar për Çështje Ekonomike, Koordinimin e Resorëve Ekonomikë dhe Investimeve.

“Procesi ka filluar dhe vlerësoj se sot nuk duhet të flasim në kohë pandemie, në kohë të rrezikimit të çdo vendi pune, për skenarë të këqinj. Do ta tejkalojmë këtë periudhë dhe mendoj se në ditën e parë kur të marrim frymë lirshëm pa maska, do të fillojmë të flasim për zgjidhjen e këtij problemi për të cilin të gjithë flasim disa vite me radhë”, tha Bytyqi gjatë vizitës së tij të sotme në kompaninë Haj Tek Korporejshën.

Ai potencoi se edhe sektori privat edhe ai publik kërkojnë njerëz produktivë, efikasë dhe efektivë.

Postime të ngjashme

Spasovski uron 29 vjetorin e Drejtorisë Doganore

Z H

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...