Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Cakaj në Shkup takon edhe Thaçin

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator – Sot, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi u takua me Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, z. Gent Cakaj.

Në këtë takim palët biseduan për bashkëpunimin mes dy shteteve, rëndësinë e integrimit të vendit dhe rajonit në Bashkimin Evropian, zhvillimin ekonomik dhe stabilitetin politik. Z. Menduh Thaçi theksoi se Maqedonia e Veriut do të vazhdojë rrugën drejt integrimit evropian duke shkuar konform reformave sistemore të nevojshme.

Gjithashtu, kryetari Thaçi tha që mbështetja e Shqipërisë si shtet fqinj është shumë i rëndësishëm për Maqedoninë e Veriut.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Takim i kryeparlamentarit Xhaferi me Ambasadorin romun, Stanilla

E.E.

Filipçe nesër do të propozon në Qeveri që kafenetë të punojnë deri në orën 21

E.E.

Arsovski: Buçkovski do të kontribuon pozitivisht në procesin me Bullgarinë

E.E.

Shtabi i Përgjithshëm për Menaxhimin e Krizave sot do të rishikoj planin e Ministrisë së Shëndetësisë

E.E.

300 pacientë të infektuar me covid janë të shtruar në spitale në gjithë vendin

Z H

Mileski: Decentralizimi drejt vetëqeverisjes lokale do ta karakterizojë vitin 2021

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...