Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Caktimi i datës së zgjedhjeve 2021/ Rudina Hajdari publikon ftesën e Metës, ka një kërkesë për qytetarët

Deputetja e Kuvendit, Rudina Hajdari ka publikuar sot në rrjet ftesën e Presidentit Ilir Meta për takimin e thirrur me krerët e partive politike ditën e premte për të caktuar datën e zgjedhjeve 2021.

Përmes një postimi në Instastory Rudina iu kërkon ndihmë ndjekësve të saj se cila do të ishte sipas tyre një datë e përshtatshme për zgjedhjet mes periudhës 15 prill – 15 Maj.

Letra e kreut të Shtetit i shkoi dje edhe kreut të qeverisë Edi Rama si dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët do të priten nga presidenti në orët e mesditës njëri pas tjetrit.

Ky i fundit e konfirmoi prezencën në takim, ndërsa nuk dihet nëse kreu i qeverisë do të shkojë vetë në presidencë apo do të dërgojë një përfaqësues.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...