Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Calabria dëshiron të vazhdojë me Milanin me të njëjtat kushte

Mbrojtësi i Milanit, Davide Calabria, dëshiron ta vazhdojë qëndrimin në San Siro edhe pas vitit 2022.

23-vjeçari ka bërë paraqitje të mira nën drejtimin e Stefano Piolit, ndërsa Tuttosport raporton se ai dëshiron të qëndrojë më gjatë te klubi italian.

Kontrata e tanishme e mbrojtësit të krahut skadon në qershor 2022, ndërsa Calabria është i gatshëm që ta nënshkruajë vazhdimin me të njëjtat kushte që i ka tani.

Futbollisti italian i ka zhvilluar të gjitha ndeshjet e Serie A këtë sezon duke u ndihmuar kuqezinjve të qëndrojnë në krye të tabelës me 17 pikë.

Calabria përfiton rreth dy milionë euro në sezon dhe shpreson që ta zgjatë sa më shpejt kontratën.

Postime të ngjashme

Chelsea po mendon ta shpërblejë Armando Brojan

Z H

Milan arrinë marrëveshje me Maignan, pritet vetëm vendimi i Donnarummas

Z H

“Nuk donim një tjetër finale angleze”, Unai Emery: Shkëlqejmë edhe ndaj United

Z H

Udinese sqaron udhëtimin e De Paul në Milano

Z H

Ramos thyen heshtjen: “Të poshtëruar po, të fundosur jo”

Z H

“Fair Play Financiar” largon Mbapen dhe hap rrugën për Mesin?!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...