Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Call of Duty: Warzone pushtohet nga mashtrimet

Vendimi erdhi pak pasi transmetuesi Vikkstar me emrin e vërtetë Vikram Singh Barn, tha se do të largohej nga Warzone për shkak të mashtrimeve.

Call of Duty: Warzone ka dëbuar mëse 60 mijë llogari në një ditë të vetme sepse mashtruan në lojë.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Publikuesi Activision zbuloi se loja ka softuerin e vet të integruar kundër mashtrimeve pas kërkesës së vazhdueshme të lojtarëve.

Shumë transmetues online të lojërave kanë kritikuar Call of Duty sepse është pushtuar nga hakerët. Më shumë se 300 mijë dëbime të përhershme janë lëshuar që nga debutimi i lojës në Mars të vitit të kaluar.

Lojëra të tjera popullore si Fortnite dhe Fall Guys transferojmë kodin e tyre kundër mashtrimeve jashtë.

Vendimi erdhi pak pasi transmetuesi Vikkstar me emrin e vërtetë Vikram Singh Barn, tha se do të largohej nga Warzone për shkak të mashtrimeve.

“Kjo duhet të rregullohet2 ju thoshte ai 7 milionë ndjekësve të tij. “Përndryshe ka për të qenë fundi i lojës,” vijoi më tutje.

Activision ka lajmëruar edhe masa të tjera parandaluar me përditësimin javore, raportime brenda lojës dhe verifikim me dy faktorë. /GameWorld Albanian

Postime të ngjashme

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

Kindles më të vjetër mund të humbasin lidhjen me internet

D V

Moduli i shkencës ruse destabilizoi Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

D V

Snapdragon 898 do të jetë çipi i ardhshëm kryesor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...