Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Camavinga tek Reali, çështje kohe

Talenti francez Eduardo Camavinga është rrugës për në Real Madrdid.

Sipas “Mundodeportivo”, 18 vjeçari nuk do ta rinovojë kontratën me skuadrën e Rennes, me të cilën ka kontratë deri në verën e vitit 2022.

Në vend të rinovimit, Camavinga do të shkojë tek Real Madridi si lojtar i lirë.

Camavinga shihet si një “injeksion” në mesfushën e “Los Blancos” pasi që Modric dhe Kroos janë duke i përjetuar vitet e fundit të karrierës.

Camavinga tanimë ka bërë debutimin për Kombëtaren franceze dhe mund të jetë një blerje e madhe për Zidane.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...