Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Canoski pyet Janakieskin: Kush të detyroi ta rrënosh Kosmosin?

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Në seancën e sotme për rastin “TNT”, gjegjësisht për rrënimin e objektit “Kosmos” të biznesmenit Fiat Canovski, dëshmoi djali i tij Sefer Canoski. Para se të fillojë seanca ai iu drejtua të akuzuarit ish ministër Mile Janakieski dhe kërkoi nga ai të pranon se kush e ka detyruar që ta rrënojnë objektin, që përfundimisht t’i jepet golgotës dhjetë vjeçare, transmeton Zhurnal.

“Mile, prano kush të ka detyruar ta rrënoni Kosmosin, prano dhe njëherë e përgjithmonë të përfundon kjo golgotë”, iu drejtua Canoski Janakieskit.

Ndërsa Janakieski iu përgjigj se nuk ka asnjë faj dhe se kur është rrënuar objekti ai nuk ka qenë këtu, por në pushime. Ndaj kësaj mori edhe replikë nga Canoski se edhe atëherë edhe tani janë të dëgjueshëm të verbër të Nikolla Gruevskit.

Postime të ngjashme

Opozita kritikon Bujar Osmanin për diplomacinë ekonomike të Maqedonisë së Veriut

R Zh

Reklamat e qeverisë vënë në pikëpyetje lirinë e shprehjes

R Zh

Prof.dr. Vetoni Latifi sjell librin e tij më të ri mbi Marrëdhëniet Ndërkombëtare

R Zh

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...