Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Carmen Boulogne, vetura superluksoze e markës spanjolle Hispano Suiza

Zhurnal Ads

Hispano Suiza, një firmë spanjolle e automobilave, prezantoi të mërkurën në Madrid, modelin e dytë të Carmen Boulogne.

Kjo veturë është një version më sportiv, më i lehtë, më i fuqishëm dhe më i shtrenjtë sesa Carmeni i modelit të parë, që u zbulua në Sallonin e Gjenevës vitin e kaluar.

Motori i kësaj makine ka 1.114 kuaj fuqi dhe mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej 290 km/h.

Nga 0 në 100 km/h arrin për 2.6 sekonda.

Çmimi i Carmen Boulogne është 1,65 milionë euro, shkruan A2news.

Emri i kësaj veture është vendosur për nder të fitores së kësaj marke spanjolle në një garë të zhvilluar në Francë, pranë Boulognes, në vitin e largët 1921.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rolls Royce ka rinovuar modelin e saj më të njohur, ja çfarë ofron për 273 mijë euro

admin

Ami, vetura të cilën mund ta vozisin 14-vjeçarët në Francë

admin

Si kurrë më parë, Mercedes-AMG GT Black Series thyen rekordin e Lamborghinit

S.B.

Tingulli i Audi SQ8, thjesht i mrekullueshëm

admin

Shitet në ankand makina që John F. Kennedy përdori në ditën e vrasjes

admin

Shihni se çfarë mund të bëjë Hummer i ri

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...